csc_logo_raf.png, 30kB
Email:
info@czechspitfireclub.cz
Telefon:
+420 728 044 705
Adresa:
CZECH SPITFIRE CLUB
Zbilidy 5
58805 Zbilidy u Jihlavy
Czech Republic
T. ú.: 3613578001/5500
Info o spolku: justice.cz
Náš hlavní sponzor
promedica_logo_113x30.png, 3,8kB
Děkujeme za podporu!
csc_nadpis2.png, 6,3kB facebook.gif, 1,3kB jazyk_cesky.png, 637B jazyk_anglicky.png, 826B

Českoslovenští letci - stíhači v RAF

Piloti, kteří sloužili během 2. světové války u stíhacích perutí Royal Air Force.
Tato sekce je kencipována jako soubor stručných profilů našich stíhačů se základními informacemi a rovněž jako rozcestník do souvisejících částí webu.
Profily obsahují portréty, aktuální českou i finální RAF hodnost, služební RAF číslo, data a místa narození a úmrtí, zařazení u stíhacích perutí RAF, poznámky o důležitých válečných i poválečných osudech, odkazy na weby s informacemi a životopisy, knihy, videa a další.
Profily jednotlivých pilotů lze najít přes přímý odkaz v Celkovém přehledu, nebo zvolením počátečního písmene příjmení a procházením dané skupiny.

Příjmení: A, B, C, Č, D, E, F, G, H, Ch, J, K, L, M, N, O, P, R, Ř, S, Š, T, U, V, W, Z.

Celkový přehled

JménoDatum a místo narozeníDatum a místo úmrtí
A
Adam Josef* 10.9.1913Vídeň (Rakousko)† 19.7.1996 Praha
Ambruš Ján K., OBE* 19.5.1899Gorna Mitropolia (Bulharsko)† 21.1.1994 Chicago (USA)
Angetter Vítězslav (Vít) K.* 25.2.1921Přáslavice u Olomouce† 24.10.2009 Prescott, Arizona (USA)
B
Bachůrek Svatopluk* 7.3.1915Kroměř힆 25.4.1942 Kanál La Manche u Berck sur Mer (Francie)
Bachůrek Zdeněk* 20.4.1912Kroměř힆 8.1.2003 Praha
Balejka Josef* 4.3.1917Valašské Klobouky u Zlína† 7.7.2004 Valašské Klobouky u Zlína
Bartoš František* 6.4.1918Lanžhot u Břeclavi† 19.9.1952
Bartoš Jindřich* 16.11.1911Lugansk (Rusko, nyní Ukrajina)† 13.2.1941 Talagre (V. Británie)
Bauer Jiří* 3.11.1923Trutnov† 28.6.1944 Cean (Francie)
Baumann Václav* 24.8.1918Jaroměř u Náchoda† 24.4.1989 Praha
Bednář Josef* 19.7.1912Unín u Tišnova† 15.7.1971 New York (USA)
Běhal František* 18.3.1912Želatovice u Přerova† 11.5.1941 Croydon (V. Británie)
Bergman Václav, DFC* 27.8.1915Domoušice u Loun† 31.12.2002 Dunbarton (Velká Británie)
Bernard František* 23.7.1914Starý Ehrenberk (Staré Křečany) u Šluknova† 17.7.1980 Nový Zéland
Bílek Jindřich (Henry)* 2.12.1919Město Žďár (Žďár nad Sázavou)† 22.4.1987 Carterton (V. Británie)
Bláha Josef, AFM* 12.12.1914Šelešovice u Kroměříže† 15.1.1943 Kanál La Manche u Cap de la Hague (Francie)
Bobek Ladislav, DFC* 23.8.1910Malá Skála u Železného Brodu† 14.12.1981 Hradec Králové
Boček Emil* 25.2.1923Brno - Tuřany
Bönisch František* 4.4.1913Prchalov (Příbor) u Nového Jičína† 23.2.1942 u Southendu (V. Británie)
Borkovec Miroslav* 13.6.1916Brno† 17.5.1942 Kanál La Manche u Calais (Francie)
Borovec Rudolf* 5.2.1915Pardubice† 9.11.1944 u Liptovské Lupči (Slovensko)
Brázda Bohuslav* 13.9.1916Řím (Itálie)† ?.?.1991 Argentina
Brázda Prokop* 2.7.1915Kosov (Kamenný Újezd) u Českých Budějovic† 24.4.1942 u Ipswiche (V. Británie)
Brejcha Václav* 13.4.1915Životice u Nepomuku† 19.6.1941 u Southwoldu (V. Británie)
Brhel (Beaumont) Rastislav* 23.8.1921Hovorany u Hodonína† 8.8.1957
Bryks Josef, MBE* 18.3.1916Laštany u Olomouce† 12.8.1957 uranový důl Rovnost u Jáchymova
Březovský František* 29.8.1917Uhřičice u Přerova† 15.2.1959 Cheb
Budil Bohuslav* 23.9.1911Brno - Bystrc† 11.2.1990 Brno
Burda František* 21.1.1915Osičky u Hradce Králov醠23.2.1988 Brno
Burger Josef* 15.1.1917Otvovice u Kladna† 22.9.1975 ?
C
Cukr (Cooper) Václav* 16.10.1913Praha† 24.10.1989 Nový Zéland
Č
Čáp Karel* 12.10.1914Čtyři Dvory (České Budějovice)† 13.2.2005 Hamilton (Nový Zéland)
Čapka Josef, DFM* 26.12.1915Kokory u Přerova† 19.7.1973 Easton (V. Británie)
Čermák Jan* 23.3.1911Svatý Jan nad Malší u Českých Budějovic† 4.5.1987 Brno
Čermák Jaroslav* 27.4.1917Nymburk† 4.6.1943 u Tautonu (V. Británie)
Čermák Josef* 2.10.1918Hradiště na Písku (Staré Hradiště) u Pardubic† 14.12.1945 Přední Lhota u Poděbrad
Červený František* 2.4.1918Kozí (Běšiny) u Klatov† 24.8.1989
Čížek Evžen* 10.12.1904Slezská Ostrava† 26.11.1942 Cardiff (V. Británie)
D
Diviš Miroslav* 12.6.1917Rovensko u Šumperku† 18.8.1986 Wolverhampton (V. Británie)
Dobrovolný Jaroslav* 10.12.1915Velké Hostěrádky u Břeclavi† 6.5.1996 Praha - Hloubětín
Dohnal Jaroslav* 21.7.1917Prostějov† 12.7.1943 u Colerne (V. Británie)
Doležal František, DSO, DFC* 14.9.1909Česká Třebová u Ústí nad Orlic토4.10.1945 u Bučovic
Donda Zdeněk* 15.8.1921Rakovník† 31.12.1944 Sevel-Seget (Belgie)
Doucha Jan* 20.10.1914Vídeň (Rakousko)† 7.11.1942 Kanál La Manche u Predannacku (V. Británie)
Drbohlav Karel* 7.8.1913Olešnice u Turnova† 23.8.2000 Turnov
Dubec Bohumil* 25.11.1916Svítkov u Pardubic† 8.10.2003 Pardubice
Duda Josef, CBE* 9.8.1905Praha† 7.12.1977 Prostějov
Dvořák Alois* 23.5.1916Plumlov u Prostějova† 24.9.1941 u Kincardine (V. Británie)
Dvořák Antonín* 30.9.1916Zbůch u Plzn솠18.5.2003 Montreal (Kanada)
Dvořák Bedřich* 12.2.1912Chotěnov u Svitav† 29.8.1973 Pardubice
Dygrýn (Ligotický) Josef, DFM* 6.3.1918Praha† 4.6.1942 Kanál La Manche
E
Elbogen Arnošt* 8.2.1920Praha† 11.8.1944 u Buurmalsenu (Nizozemsko)
Epstein František* 27.5.1922Praha† 6.7.2005 Praha
F
Fajtl František, DFC* 20.8.1912Donín (Toužetín) u Loun† 4.10.2006 Praha
Fanta František* 11.12.1919Kamení (Pěnčín) u Liberce† 26.4.1944 u Rowlandu (V. Británie)
Fechtner Emil, DFC* 16.9.1916Praha† 29.10.1940 u Whittlesfordu (V. Británie)
Fejfar Stanislav* 25.11.1912Štikov (Nová Paka) u Jičína† 17.5.1942 u Guinesu (Francie)
Fiala Oldřich* 24.6.1919Olomouc† 7.2.1941 u Kemble (V. Británie)
Firsov Nikola* 5.8.1920Zlatar (Jugoslávie, nyní Chorvatsko) ?
Foglar Václav* 27.9.1916Machov u Náchoda† 21.12.1948 u Kalamaki (Řecko)
Foit Emil, DFC* 12.3.1913Brno† 18.6.1976 Kinkskerwel (V. Británie)
Fornůsek Adolf* 16.5.1910Podolí u Uherského Hradišt솠16.9.1979 Nový Zéland
František Josef, DFM & Bar* 7.10.1914Otaslavice u Prostějova† 8.10.1940 u Cuddington Way (V. Británie)
Fröhlich Bedřich* 21.5.1914Káhira (Egypt)† ?.1.2005 V. Británie
Fürst (Fiřt) Bohumír* 1.10.1909Opatovice (Vyškov)† 2.1.1978 Ledeč nad Sázavou
G
Gibián Tomáš J.* 20.3.1922Praha† 28.2.2015
Glauder František* 23.10.1909Přáslavice Olomouce† 13.9.1942 základna Coltishall (V Británie)
Göth Vilém* 22.4.1915Brno† 25.10.1940 u Manor Farm (V. Británie)
Gutvald Josef* 21.12.1911Třešť u Jihlavy† 27.5.1941 u Uckerby (V. Británie)
H
Hájek Václav* 30.1.1913Praha† 14.6.1999
Halama Stanislav* 28.2.1915Křečkovice (Vyškov)† 12.4.1942 u Cornwall-on-Sandhills (V. Británie)
Halamásek Evžen* 17.1.1915Chvalčova Lhota (Chvalčov) u Bystřice pod Hostýnem† 2.6.1942 Kanál La Manche u Calais (Francie)
Hanuš Josef J., DFC* 13.9.1911Dolní Štěpanice (Benecko) u Jemnice† 21.4.1992 V. Británie
Hanzlíček Otto* 18.6.1911Ústí nad Labem† 10.10.1940 u Elesmere Pointu (V. Británie)
Hartman Jiří, DFC* 24.10.1917Praha† 27.3.2006 Southsea (V. Británie)
Havlíček Miroslav* 21.11.1906Úmyslovice u Poděbrad† 29.6.1982
Hekl František* 24.1.1915Nemojany u Vyškova† 25.10.1942 jezero Loch Doon (V. Británie)
Hess Alexander, DFC* 4.5.1898Karlova Huť (Králův Dvůr) u Berouna† 10.8.1981 Brooksvill (USA)
Himr Jaroslav, DFC* 17.6.1917Věrovany u Olomouce† 24.9.1943 Kanál La Manche u Brestu (Francie)
Hlaďo Jaroslav, DSO, DFC* 8.5.1913Nový Jičín† 21.1.1990 Praha
Hlaváč Jaroslav* 11.9.1914Petřvald u Kopřivnice† 10.10.1940 u Warehanu (V. Británie)
Hlobil Alois* 6.6.1906Olomouc† 15.3.1981 Praha
Hloužek Jaroslav* 27.5.1920Jackov (Moravské Budějovice)† 18.11.1942 Kanál La Manche u Les Triagoz (Francie)
Hlučka Stanislav* 19.10.1919Blažovice u Šlapanic† 15.10.2008 Praha
Hoch Karel* 8.8.1917Dražejov (Strakonice)† 5.7.1956 Olomouc
Hochmal Alois* 18.12.1914Holovousy u Hořic† ?.?.2010 V. Británie
Holeček (Holden) Rudolf* 9.4.1914Cerekvice nad Bystřicí u Hořic† 5.12.1985 V. Británie
Holzhauser Jindřich* 12.7.1918Tehov u Říčan ?
Holzner (Holt) Bedřich* 3.8.1918Toužim u Karlových Varů† ?.?.1978
Horák Bohumil* 19.1.1909Komárno u Bystřice pod Hostýnem† 29.6.1941 u Horley (V. Británie)
Horák Václav* 21.7.1918Třeština u Mohelnice† 8.2.1979 V. Británie
Horský Jindřich* 25.4.1914Rájec u Zábřehu† 18.6.1954
Horský Vladimír* 11.2.1914Břuchotín (Křelov-Břuchotín) u Olomouce† 26.9.1940 Kanál La Manche u Isle of Wight (V. Británie)
Hradil František* 21.9.1912Těšetice u Olomouce† 5.11.1940 Temže Southend on Sea (Velká Británie)
Hrbáček Hugo, DFC* 1.12.1914Trident (Itálie)† 5.10.1982 V. Británie
Hrubý Otakar, DFC* 1.11.1913Nová Paka† 15.5.1993 Nová Paka
Hruška Karel* 31.7.1920Brno - Komín† 15.2.1968 Brno
Hubáček Josef, AFC* 17.10.1909Kdyně u Domažlic† 9.4.1988 Kdyně
Hýbler Josef* 18.9.1913Praha† 9.1.1984 Hemel Hempstead (V. Británie)
Ch
Chábera František* 5.1.1912Landsberg (Německo)† 21.10.1999 Litoměřice
Chaloupka Čeněk* 15.3.1919Jablonné nad Orlicí u Žamberku† 25.2.1946
Chalupa Jan* 5.5.1919Brno† 16.10.1940 u Ely Railway (V. Británie)
Chlup Jaroslav* 28.6.1919Ohrozim u Prostějova† 4.5.1943 Kanál La Manche u Beachy Head (V. Británie)
Chmelík Jaroslav* 29.7.1921Rabí u Sušice† 23.2.2002 Holešov
Chmura František* 17.8.1919Kubachy (Spišské Bystré) (Slovensko)† 5.11.1974
Chocholín Vladislav* 1.3.1916Praha† 24.9.1943 Kanál La Manche u Brestu (Francie)
Churáň Miroslav* 23.6.1921Čkyně u Vimperku† 11.12.1948 u Kalamaki (Řecko)
J
Janata Karel* 20.3.1918Kbel (Benátky nad Jizerou) u Mladé Boleslavi† 11.9.1942 Kanál La Manche u Bold Headu (V. Británie)
Janeba Josef* 4.2.1915Blešno u Hradce Králov醠2.5.1942 Fairwood Common (V. Británie)
Janouch Svatopluk* 6.11.1913Holín u Jičina† 12.4.1966 New York (USA)
Jaške Josef* 30.1.1913Nymburk† 20.6.2001 Oxford (V. Británie)
Jelínek Egon* 25.12.1922Praha ?
Jelínek Josef* 1.1.1920Mirotín u Zdolbunova (Ukrajina)† 29.11.2009 Miami (USA)
Jeřábek Jan, AFM* 8.11.1919Milevsko† 15.7.1942 Kanál La Manche
Jícha Václav, DFC, AFC* 10.2.1914Dnešice u Přeštic† 1.2.1945 u Dremu (V. Británie)
Jílek Josef* 14.12.1918Druztová u Nýřan† 15.1.1995 Kanada
Jiránek Jaroslav* 20.5.1918Běrunice u Poděbrad ?
Jiroudek Miroslav* 6.3.1914Zibohlavy (Kolín)† 25.3.1995 Praha
K
Kamínek Antonín* 20.4.1916Olomouc† 10.11.1946 Bolívie
Kaňa (Kania) Jozef* 26.9.1914Krupina (Slovensko) Slovensko
Kaňovský (Kennedy) Rostislav* 10.5.1919Buchlovice u Uherského Hradišt솠14.4.2004 V. Británie
Karásek Zikmund* 21.2.1917Mělník† ?.?.2000 Hot Springs (USA)
Kasal Karel* 24.9.1917Voitsberg (Rakousko)† 14.11.1980 Toronto (Kanada)
Kašlík Viktor G.* 9.12.1914Duchcov u Teplic† 15.4.1994
Kaucký Jan* 23.1.1907Satalice (Praha)† 23.7.1970 V. Británie
Kauer Jaroslav* 8.3.1919Dlouhomilov u Šumperku† 23.12.1944 Saint Omer (Francie)
Keprt Josef, DFC* 28.6.1910Brno† 29.7.1976 Brno
Kestler Oldřich* 18.3.1913Čižice u Přeštic† 7.4.1941 u Ternhillu (V. Británie)
Kimlička Bohuslav V.* 19.9.1915Louny† 31.5.1991 Bembridge (V. Británie)
Klán (Kent) Jan (John)* 22.1.1911Německý Brod (Havlíčkův Brod)† 10.12.1986 Tuscon (USA)
Kloboučník Josef* 10.3.1911Vídeň (Rakousko)† 22.10.1941 u Rodenu (V. Británie)
Kocfelda Pavel* 26.6.1917Horní Suchá u Havířova† 6.10.1992 Praha
Kohout Josef* 7.3.1917Petříkov u Trhových Svinů† 16.4.1984 V. Británie
Kolínský Miroslav* 25.7.1919Mrzky u Českého Brodu† 12.12.1998
Komínek Josef* 31.10.1913Praha† 8.6.1941 u Coes Farm (V. Británie)
Konvalina Blažej* 3.1.1919Blížkovice u Znojma† 22.1.1942 u Purfeelt Farm (V. Británie)
Konvička Jindřich* 9.4.1922Frýdek (Frýdek-Místek) ?
Kopecký Miroslav* 12.8.1911Hrejkovice u Milevska† 19.8.1983 Zimbabwe
Kopecký Václav, DFC* 14.9.1916Klatovy† 25.6.1978
Kopecký Zdeněk* 17.7.1922Praha† 16.7.1987
Kopeček Vladimír J.* 9.8.1917Kyjov† 10.11.1955 Alhorn (Německo)
Kopřiva Josef* 9.8.1912Vlkaneč u Čáslavi† 23.6.1976 V. Británie
Körber Karel* 26.10.1917Pecs (Maďarsko)† 3.5.1943 Kanál La Manche u ostrova Guernsey
Kordula František K.* 3.8.1905Beroun† 18.9.1979 V. Británie
Kosina (Kress) Karel, DFC* 17.7.1915Pečky u Kolína† 16.11.1973 Yorkshire (V. Británie)
Kothera Zdeněk* 16.3.1919Tetín u Berouna† 27.4.1942 Kanál La Manche u ostrova Texel
Kotiba František* 19.4.1912Valpovo (Jugoslávie)† 20.6.1944 u Spring Farm (V. Británie)
Koukal Josef* 6.5.1912Jenišovice u Chrudimi† 23.2.1980 Luže
Kováč (Kowač) Vladimír* 19.8.1917Brno† 24.8.2001 Břeclav
Kozák Tomáš* 18.11.1916Klatovy† 14.6.1941 u Duxfordu (V. Británie)
Krátkoruký Bedřich* 8.10.1913Hořátev u Nymburku† 15.1.1943 Kanál La Manche u Portlandu (V. Británie)
Kratochvíl (Bitton) Miloslav* 14.10.1919Alexandrovka (Rusko)† 25.2.2014 Knutsford (V. Británie)
Kravec Jan A.* 17.5.1923Smilno (Slovensko) ?
Kredba Miloslav* 29.1.1914Libichov (Dobrovice) u Mladé Boleslavi† 14.2.1942 Perranporth (V. Británie)
Kresta Otakar* 17.9.1918Klokočov (Příbor) u Kopřivnice† 10.10.1992
Kruml Tomáš* 6.3.1911Holásky (Brno - Tuřany)† 28.1.1994 Brno
Kruťa František* 27.8.1916Kyjov† 4.10.1991 Geraldton (Austrálie)
Kubák Josef* 30.8.1910Netřebice u Kaplice† 23.8.1975
Kučera Jaroslav* 23.6.1915Plzeň† 19.12.1941 u Darvelu (V. Británie)
Kučera Jiří V.* 27.6.1914Roudnice nad Labem† 24.1.1980 Plzeň
Kučera Otmar, DFC* 13.7.1914Juliánov (Brno - Židenice)† 6.6.1995 Brno
Kudláč Pavel* 26.1.1916Olešná (Slovensko)† 5.10.1976
Kukučka (Labuda) Josef* 27.8.1923Klubina (Kysucké Nové Mesto) (Slovensko)† 11.9.2008 Wabamun (Kanada)
Kulhánek Jaroslav* 3.11.1907Praha† 13.3.1942 u Offrethunu (Francie)
Kuttelwascher Karel M., DFC & Bar* 23.9.1916Svatý Kříž (Havlíčkův Brod)† 17.8.1959 Truro (V. Británie)
Kylar Oldřich* 19.10.1922Červenka u Litovle† ?.9.1974 Southend on Sea (V. Británie)
Kyselo Vladimír* 23.9.1914Podhorní Újezd u Hořic† 9.3.1941
L
Landsman Jindřich* 7.7.1921Bratislava (Slovensko)† 15.6.1945 Kanál La Manche u Potter Bridge (V. Británie)
Laška Jan* 22.11.1914Německý Brod (Havlíčkův Brod)† 26.4.1944 u zámku Rowlands (V. Británie)
Lechner (Lamberton) Karel (Charles)* 9.2.1922Praha ?
Liška Antonín* 14.7.1911Hromnice u Plzn솠3.12.1998 Plzeň
Liška Vratislav* 14.10.1921Kojetín u Přerova† 11.10.1948 u Říčan u Prahy
Liškutín Miroslav A., DFC (AFC)* 23.8.1919Jiříkovice u Šlapanic
Loucký František* 2.10.1912Brumov (Brumov-Bylnice) u Valašských Klobouk† 16.6.1988 Praha
Lysický Vojtěch* 8.9.1915Olomouc† 26.4.1944 Appledram (V. Británie)
M
Macenauer Antonín* 15.10.1914Šlapanice† 1.3.1984
Macura Karel* 10.3.1920Třinec† 23.2.1945 Severní moře
Macháček Jiří J.* 28.5.1915Sedlčany† 8.7.1941 u Meores (Belgie)
Macháček Vlastimil* 24.5.1908Česká Třebovᆠ25.4.1942 Kanál La Manche
Machek Otakar* 13.9.1918Vídeň (Rakousko)† ?.?.2000
Malý Jaroslav* 17.7.1905Praha† 6.6.1941 Londýn (V. Británie)
Malý Milan* 30.9.1923Brno - Královo Pole† 1.5.2013 České Budějovice
Maňák Jiří, DFC* 16.12.1916České Budějovice† 29.12.1992 Praha
Mansfeld Miloslav J., DSO, DFC (AFC)* 14.12.1912Dalovice u Mladé Boleslavi† 22.10.1991 Londýn (V. Británie)
Marek František* 30.1.1913České Budějovice† 14.9.1940 u Hordon-on-the-Hill (V. Británie)
Mareš František, DFM* 29.7.1919Libětice (Hlavňovice) u Sušice† 10.2.2008 Yelverton (V. Británie)
Maršík Josef* 18.5.1917Červené Záhoří (Chotoviny) u Tábora† ?.9.1972 Durham South Eastern (V. Británie)
Masařík František, MBE (AFC)* 13.4.1918Čejč u Hodonína† 4.2.1988 Bristol (V. Británie)
Mašek Stanislav* 5.8.1922Komorno (Blovice)† 22.7.1945 Wolverhampton (V. Británie)
Mayer (Bystroň) Jan* 11.6.1918Německý Benešov (Benešov nad Černou) u Kaplice† 11.1.2013 Chelmsford (V. Británie)
Mečíř Miloš* 9.8.1913Brno† 22.10.1987 Středozemní moře
Meier Augustin* 9.5.1914Žďár nad Metují u Náchoda† 21.5.1944 Kanál La Manche
Menšík Jozef* 19.11.1917Skačany (Slovensko)† 22.4.1943 u Swanton Morley (V. Británie)
Michálek Vladimír* 21.3.1918Závišice u Kopřivnice† 27.3.1942 Kanál La Manche u Ostende (Belgie)
Mikulecký (Desmond) Jiří (George J.)* 16.9.1918Horní Sloupnice (Sloupnice) u Litomyšle† 11.1.2007 Bath (V. Británie)
Mlejnecký František* 10.12.1918Zámostí (Rožďalovice) u Nymburku† 26.6.2008 Bergh Apton (V. Británie)
Moravec Miroslav* 3.9.1918Praha† 7.6.1944 u Appledramu (V. Británie)
Morch Josef* 30.12.1916Červená Třemešná u Hořic† 5.6.1990 V. Británie
Motyčka Josef* 7.1.1915Praha† 23.7.1978 Brno
Motyčka Tomáš* 8.7.1915Nedakonice u Uherského Hradišt솠15.10.1944 u Diviak (Slovensko)
Mráz Bohuslav* 10.12.1920Bořetín u Pelhřimova† 7.10.1944 u Krahule (Slovensko)
Mrázek Karel, DSO, DFC* 29.11.1910Náchod† 5.12.1998 Jablonec nad Nisou
Mrtvý Arnošt* 12.1.1916Hrdibořice u Prostějova† 19.4.1944 u Herentals (Belgie)
Muzika Jaroslav, AFC* 11.4.1915Čimelice u Písku† 27.1.2001 V. Británie
N
Nagy Michael S.* 4.4.1914Gary (USA) ?
Nasswetter Albín* 23.1.1919Praha† 17.6.1941 Dover (V. Británie)
Navrátil Antonín* 11.1.1910Velká Bystřice u Olomouce† 29.7.1994
Nedělka Vladimír* 17.2.1924Veselí nad Lužnicí u Tábora† 12.3.1998 Třebotov
Netopil Bohumil* 29.4.1916Lobodice u Přerova† 6.3.1989 Holice
Nezbeda Egon* 10.9.1913Hamburk (Německo)† 26.9.1991 Praha
Nikl Václav* 12.10.1919Miškovice (Praha - Čakovice)† ?.?.1972
Nosek Vilém* 30.1.1916Líně u Nýřan† 11.6.1944 u Washingu (V. Británie)
Novák Jaroslav* 19.8.1915Ostrava† 14.5.1943 Kanál La Manche u ostrova Guernsey (Francie)
Novotný Josef* 15.3.1918Praha† 10.3.1979
O
Ocelka Antonín* 27.5.1913Lipník nad Bečvou† 1.7.1948 u Čáslavi
Ossendorf (Osenský) Robert* 29.7.1916Všeruby u Nýřan† 1.2.1955 u Syltu (Německo)
P
Palička Vladimír* 17.2.1914Vysoké Veselí u Jičína† 5.1.2006 New York (USA)
Papoušek Karel* 26.9.1922Mladá Boleslav† 5.5.1943 Severní moře u Hooku (Nizozemsko)
Pavlík Karel* 19.10.1918Plzeň† 5.5.1942 u Kemmelu (Belgie)
Pavlovič Matěj* 7.3.1915Vlkonice (Budětice) u Sušice† 20.4.1941 u Le Touquet (Francie)
Pavlů Otto* 28.12.1915Rozstání (Světlá pod Ještědem) u Liberce† 28.4.1943 Kanál La Manche
Pernica Karel* 26.5.1918Zubří u Rožnova pod Radhoštěm† 23.10.1982
Pernikář Jan* 11.1.1903Horní Cerekev u Pelhřimova† 21.11.1976 Praha
Peroutka Stanislav* 20.10.1916Plzeň† ?.?.2003
Peřina František* 8.4.1911Morkůvky u Hustopeč토6.5.2006 Praha
Peřina Karel* 16.12.1920Velký Berezný (Ukrajina)† 20.5.1991
Petr Miloslav* 18.10.1911Plzeň† 29.1.1943 u Morlaix (Francie)
Pípa Josef* 13.10.1915Lukov u Zlína† 2.1.1977 Swindon (V. Británie)
Plášil Jan F.* 15.6.1917Bříšťany u Hořic† 14.8.2003 Hradec Králové
Plzák Stanislav* 13.11.1914Plzeň† 7.8.1941 Kanál La Manche
Pokorný František* 4.6.1916Pavlovsko (Dobřív) u Rokycan† 10.4.1942 Kanál La Manche
Popelka Viktor, DFC* 7.6.1918Laškov u Prostějova† 13.3.1971 Londýn (V. Británie)
Poslužný Ondřej* 5.8.1914Brno† 25.6.1942 Kanál La Manche
Postřehovský Bohumil* 6.6.1918Holice u Pardubic† 29.5.1995
Pošta Karel, DFC* 29.9.1914Plzeň† 8.1.1961 V. Británie
Poštolka Jindřich* 19.2.1913Vídeň (Rakousko)† 16.10.1993 Londýn (V. Británie)
Prchal Eduard M.* 1.1.1911Dolní Břežany u Prahy† 4.12.1984 St Helena (USA)
Prokopec Josef* 7.2.1919Stradouň u Vysokého Mýta† 5.7.2010 Plzeň
Prvonič Antonín* 5.5.1915Záhorská Bystrica (Slovensko)† 15.5.1944 Manston (V. Británie)
Přerost Václav* 16.4.1918Hnačov u Klatov† 31.12.1943 u Grangemouthu (V. Británie)
Přeučil Augustin* 30.6.1914Třebsín (Krňany) u Benešova† 14.4.1947 Praha
Příhoda Josef, DFC* 9.10.1914Vlašim† 6.3.1943 Kanál La Manche u Brestu (Francie)
Přístupa Gustav* 16.8.1922Turčiansky Svätý Martin (Slovensko)† 2.5.1995
Ptáček Rudolf* 19.4.1918Kostelec nad Orlic토28.3.1942 Kanál La Manche u Pas-de-Calais (Francie)
Půda Rajmund* 18.8.1912Brník (Oleška) u Říčan† 17.3.2002 Henley (V. Británie)
R
Raba Václav* 27.9.1915Protivín u Písku† 27.6.2000 Llanferres (V. Británie)
Radič Antonín* 8.10.1918Piešťany (Slovensko) ?
Rejthar Stanislav* 28.10.1911Kuroslepy u Náměště nad Oslavou† 20.11.1977 Praha
Richter Karel J.* 17.10.1902Hlinsko† 5.9.1942 u Frettenhamu (V. Británie)
Ročovský Miroslav* 18.9.1918Skořenice u Vysokého Mýta† 25.4.1942 Kanál La Manche u Cherbourgu (Francie)
Roháček Rudolf* 18.11.1914Mariánské Hory (Ostrava)† 27.4.1942 u Axbridge (V. Británie)
Ruprecht Josef* 19.3.1918Boršov (Kyjov)† 4.12.1984 Winchester (V. Británie)
Rypl František* 2.4.1903Český Krumlov† 2.8.1973 Praha
Ř
Řehoř František* 11.4.1920Praha† 31.8.1944 Severní moře
Řehoř Jaroslav* 3.4.1915Luka nad Jihlavou u Jihlavy† 9.9.1987 Brno
Řechka Josef, AFC* 12.9.1910Jesenice u Prahy† 15.1.1984 V. Británie
Řezníček Jiří* 25.10.1915Jasenná u Vizovic† 1.6.1957 Zlín
Řídkošil Václav* 21.3.1914Praha† 27.2.1943 Kanál La Manche u Brestu (Francie)
S
Skirka Jindřich* 6.12.1914Litenčice u Kroměříže† 2.7.1987 Bournemouth (V. Británie)
Skopal Jan* 15.3.1917Olomouc† 16.6.1980 Praha
Skřivánek Václav* 14.2.1919Praha† 21.2.1941 u Bournemouthu (V. Británie)
Sláma Karel P.* 15.7.1914Praha† 10.3.1998
Slepica Jaroslav* 15.3.1914Lošov (Olomouc)† 20.7.1949
Smik Otto, DFC* 20.1.1922Boržomi (Gruzie)† 28.11.1944 u Zwolle (Nizozemsko)
Smolík Vojtěch, DFC* 22.9.1914Besednice u Kaplice† 7.8.1991
Sokol Josef* 31.12.1918Strkov (Ctětín) u Chrudimi† 17.7.1946 u Kbel
Soukup Vladimír J.* 22.7.1917Boršov (Kyjov)† 17.2.1998 V. Británie
Staněk Arnošt* 2.7.1920Liptovský Mikuláš (Slovensko)† 22.9.1942 Kanál La Manche u Les Sept-Iles (Francie)
Stehlík Josef* 26.3.1915Pikárec u Velkého Meziříč토30.5.1991 Slavičín
Steiner František* 21.10.1919Praha ?
Stibor Karel* 1.12.1914Měšetice (Sedlec-Prčice) u Sedlčan† 3.9.1940 u Saddlebow (V. Británie)
Stojan Karel J. (Charles)* 10.3.1920Zlín† ?.?.1985
Stryk Karel* 4.11.1914Dubicko u Zábřehu† 18.7.1991 Brno
Střihavka (Scott) Jaromír P.* 27.6.1914Lipnice (Dvůr Králové nad Labem)† 9.7.1994 Cambridge (V. Británie)
Studený Jaroslav* 14.5.1909Ivančice† 31.12.1968
Svěcený (Sweeney) Antonín* 7.3.1919Mirotín (Rusko) ?
Světlík Ladislav (Larry)* 23.3.1917Plzeň† 27.7.2008 Warkworth (Nový Zéland)
Svoboda (Scott) Jan (John)* 19.3.1918Brno† 4.7.2009 Brighton (V. Británie)
Sýkora František, DFC* 24.11.1911Jaroměř† 24.12.1988
Š
Šála Jaroslav* 10.5.1914Slavičín u Luhačovic† 29.1.1943 Kanál La Manche
Šamberger Ondřej* 21.7.1916Struhaře (Vítkovice, Lubenec) u Loun† 9.2.1945 Severní moře
Šeda Karel* 4.11.1908Újezd u Chocn솠15.6.1992 Praha
Šerhant Jan* 6.5.1907Liblice u Mělníka† 13.2.1983 Praha
Šika Jaroslav* 16.4.1918Borotín u Tábora† 26.1.1976 Gottwaldov (Zlín)
Šikl Václav* 26.9.1915Praha† 24.2.1996 Londýn (V. Británie)
Škach Antonín* 1.12.1916Kročehlavy (Kladno)† 3.9.1944 u Braintree (V. Británie)
Škarvada Zdeněk* 8.11.1917Olešnice u Boskovic† 11.5.2013 Ostrava
Škreka - Badouin Vojtěch* 7.4.1919Uherský Brod ?
Škrinár Ján* 4.8.1919Myjava (Slovensko) ?
Šlouf Karel* 21.9.1917Dvorec (Nepomuk)† 11.4.1980 České Velenice
Šlouf Václav, DFC* 8.10.1911Dvorec (Nepomuk)† 13.4.1976 V. Británie
Šmíd Bořivoj* 24.9.1918Ivanovice na Hané u Vyškova† 29.5.1951 u Grittletonu (V. Británie)
Šmolka Erich (Erik)* 25.3.1913Nové Dvory ?
Šodek Jaroslav* 27.12.1913Slezská Ostrava (Ostrava)† 29.1.2002 Choppington (V. Británie)
Špaček Otto* 9.3.1918Brzice u Náchoda† 24.9.2007 Jaroměř
Šrom Leopold* 8.9.1917Brno - Chrlice† 11.10.1968 u Kladna
Štanc Alois* 18.8.1919Třebušice u Mostu† 8.7.1996 Praha
Štandera Miroslav* 5.10.1918Praha† 19.2.2014 Plzeň
Šťastný Jan* 27.4.1913Chorušice u Mělníka† 25.10.1943 Kanál La Manche
Štefan Benignus B.* 9.5.1918Hradec Králov醠8.3.1943 u Bretaně (Francie)
Štefan Jan, AFC* 21.4.1914Záluží u Hořovic† 3.10.1990 Kanada
Štefánek Karel* 12.11.1915Čáslav† 9.9.1976 Fulham (V. Británie)
Štěrbáček Jaroslav* 2.2.1913Dolní Lhota (Blansko)† 31.8.1940 Temže u Wenningtonu (V. Británie)
Štička František* 14.8.1917Roblín u Černošic† 6.12.1980 V. Británie
Štivar Josef V.* 8.3.1919Příbor u Kopřivnice† 26.11.1974 V. Británie
Štulíř Svatopluk* 11.7.1917Vřesovice u Kyjova† 8.11.1941 Kanál La Manche u Le Touquet (Francie)
Štusák Miloslav* 14.3.1911Česká Třebovᆠ27.2.1943 Kanál La Manche u Ile de Vierge (Francie)
T
Tauber Pavel* 29.6.1920Postřekov u Domažlic† 8.3.2008 Neratovice
Taudy Jaroslav, AFC* 30.7.1909Soběslav† 26.1.1999 Soběslav
Těšínský Josef* 28.1.1916Raškovice u Frýdku-Místku† 7.4.1975 České Budějovice
Tocauer Stanislav* 6.3.1916Praskolesy u Hořovic† 30.1.1969 Praha
Tonder Ivo P.* 16.4.1913Praha† 4.5.1995 Londýn (V. Británie)
Trejtnar František* 7.3.1917Kunvald u Žamberka† 4.12.1982 Brno
Truhlář František* 19.11.1917Lomnice nad Popelkou u Semil† 3.12.1946 Lomnice nad Popelkou
Truhlář Jan* 11.12.1914Stádlec u Tábora† 25.10.1973 Brno
Truhlář Václav* 20.4.1917Stádlec u Tábora† 10.10.1947 u Znojma
U
Uher Ladislav* 3.8.1914Mlékojedy (Neratovice)† 30.6.1941 Severní moře
V
Vaculík František* 5.5.1918Buchlovice u Uherského Hradišt솠20.9.1944 u Pravence (Slovensko)
Valášek Karel* 21.3.1917Všetuly (Holešov)† 20.8.2009 Wolverhampton (V. Británie)
Valenta Josef* 13.8.1917Hrdlovka (Osek) u Teplic† 11.1.1942 u Hornchurche (V. Británie)
Valoušek Ladislav* 1.8.1918Žerotín u Šternberku† 24.5.1996
Vancl František, DFC* 19.2.1911Košťálov u Semil† 7.7.1974 V. Británie
Vanko Anton (Antonín)* 10.1.1918Lednické Rovné (Slovensko)† 8.12.1944 Bradwell Bay (V. Británie)
Vašátko Alois, DFC* 25.8.1908Čelákovice u Brandýsa nad Labem† 23.6.1942 Kanál La Manche u Start Pointu (V. Británie)
Vavřík Josef* 27.4.1919Straník (Nový Jičín)† 12.7.1995
Vavřínek František* 25.1.1914Vsetín† 4.8.1978 Vsetín
Vejlupek (Walters) Josef (Frank)* 30.1.1919Klatovy† ?.1.1997
Velebnovský Antonín* 15.4.1915Jablunkov† 16.7.1941 u Graffkamu (V. Británie)
Vella Jan, DFC* 10.5.1906Kladno† 10.1.1945 Beinn a Bhuird (V. Británie)
Velvarský Bohuslav* 22.9.1921Strašice u Rokycan† 5.2.2008 Abbotsford (Kanada)
Vendl Antonín* 9.6.1919Skřivánek (Okrouhlička) u Havlíčkova Brodu† 2.4.2002 Praha
Veselý Vlastimil, DFC, (AFC)* 20.9.1913Hořice† 11.12.2001 Brunswick Heads (Austrálie)
Vindiš František, DFC* 1.6.1918Přerov† 27.1.1991 Cambridge (V. Británie)
Vlk Jan* 14.2.1913Podmoklice (Semily)† 10.4.1942 u Tangmere (V. Británie)
Vondráček (Vond) František* 11.1.1920Choceň u Vysokého Mýta ?
Vopálecký Josef* 10.2.1911Praha† 7.5.1995 Praha
Votruba Bohumil* 7.2.1914Podbrezová (Slovensko)† 6.5.1941 u Whitehavenu (V. Británie)
Vrána Adolf* 27.9.1908Nová Paka† 25.2.1997 Sutton Veny (V. Británie)
Vrtiš (Urtiš) Karel* 5.8.1918Poddubí (Kaliště) u Říčan† 25.4.1942 Kanál La Manche u Cherbourgu (Francie)
Vybíral Tomáš, DSO, DFC* 29.9.1911Moravský Písek u Veselí nad Moravou† 21.2.1981 Londýn (V. Británie)
Vychodil Oldřich* 14.3.1913Boskovice† 14.6.1984 V. Británie
Vykoukal Karel* 20.12.1916Chotěboř u Havlíčkova Brodu† 21.5.1942 Kanál La Manche u Le Havre (Francie)
W
Weber František* 28.2.1908Podivín u Břeclavi† 1.10.1991 Praha
Z
Zadrobílek Ladislav* 14.6.1916Hrochův Týnec u Chrudimi† 19.4.2002 Brno
Zákravský Jindřich* 20.2.1915Jaroměř† 26.9.1944 Kanál La Manche u Nab Tower (V. Británie)
Záleský Alois* 24.11.1910Plzeň† 9.2.1945 Kanál La Manche u Bradwell Bay (V. Británie)
Zaoral Vladimír* 5.2.1915Tvorovice u Prostějova† 19.11.1941 u Dyce (V. Británie)
Zářecký (Whilock) Jindřich* 6.8.1918Plzeň† 5.3.1957 u Draytonu (V. Británie)
Zauf Miloslav* 1.1.1915Brodek u Přerova† 18.3.1942 u Bologne (Francie)
Zavoral Antonín* 14.1.1917Třebechovice pod Orebem u Hradce Králov醠31.10.1941 Kanál La Manche u Grand Fort Philippe (Francie)
Zima Rudolf* 6.3.1904Jindřichův Hradec† 11.6.1972 Prostějov
Zimprich Stanislav* 3.3.1916Německý Brod (Havlíčkův Brod)† 12.4.1942 Kanál La Manche u Perranporthu (V. Británie)
Zouhar Karel* 21.1.1917Rudice u Blanska† 14.3.1985 Derby (V. Británie)
Zoul Stanislav* 2.12.1920Plzeň† 19.4.1977
Zrník Tomáš* 13.1.1919Lutonina u Vizovic† 27.9.1943 u Beauvais (Francie)
Základní údaje o pilotech jsou kompletní. Detaily profilů jsou zatím zpracovány pro písmena A-E. Další jsou v přípravě a budou doplněny postupně.

Zdroje
Jiří Rajlich a Jiří Sehnal: Stíhači nad Kanálem
Seznam příslušníků československého letectva v RAF (1940-1945) - www.acr.army.cz
Jiří Rajlich: Na nebi hrdého Albionu 1 - 7
František Loucký: Mnozí nedoletěli
Manuel F. van Eyck - Zemřeli jsme pro Anglii
... další knihy

 
Informace a materiály z tohoto webu lze volně využít pro připomínání památky našich letců a další pozitivní záměry v souladu s idejemi sdružení.
hydraulicke_akumulatory_logo_81x20.png, 2,4kB    aeroteam_logo_140x20.gif, 2,7kB    sunoco_logo_50x20.jpg, 881B    malina-vrse_logo_67x20.png, 2,3kB    lepart_logo_78x20.png, 2,0kB    air_jihlava_logo_83x20.png, 2,8kB

Info a odkazy

PDF prezentace klubu a Spitfiru
Maketa Spitfiru Mk. IXc (1:1)
Informační Newsletter
Pravidelné články o čs. letcích:
Free Czechoslovak Air Force
Památníky čs. letcům RAF
Prosby (kontakt, info: email)
Sháníme dobrovolníky na občasnou výpomoc při akcích.
Hledáme sponzory pro podporu naší činnosti.
Pozvánky (komplet: Aktuality)
17. června (sobota)
Otevření expozice o čs. letcích - Police u Moravských Budějovic, zámek ()
1. července (sobota) - 10. července (pondělí)
Dětský tábor - Letiště Plasy u Plzně ()
Kalendář (komplet: Aktuality)
1. června
František Vindiš, DFC (99) - plk., F/O RAF (stíhací pilot)
* 1.6.1918 Přerov
† 27.1.1991 Cambridge (V. Británie)
Novinky (komplet: Aktuality)
26. května
  Článek Žijící čs. letci RAF a ženy WAAF.
Weby přátel a další odkazy
airZone.TV, Flying Revue.
D. Švec, Cyriaci, KVH Sky Riders, KVH "Pětačtyřicítka" Brno, KHL Jindřichův Hradec, Centrum české historie, KVH 276th. Sqdn., Pterodactyl Flight, Classic Trainers, KX-B, Čs. letci, 21. zTL Čáslav, 22. zVrL Náměšť n. O., Spolek pro voj. pietní místa, ...
Shop 211 SQN, VálečníPtáci.Cz, Air-Shop.cz, Krtmítko pro duši, ... (více: Odkazy)